MIKES KELEMEN MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM TANTÁRGYVERSENY ORSZÁGOS SZAKASZ

A magyar tantárgyverseny országos szakasza nem csupán egy rangos megmérettetés. Ünnep ez az esemény a résztvevőknek, tanáraiknak, iskolájuknak, családtagjaiknak is. Általában a megnyitón szembesülnek diákjaink ezzel az érzéssel, amikor számos felszólaló köszöntő beszédében hangzik el, hogy mindenki büszke rájuk, és, hogy ez egy jól megérdemelt dicsőség függetlenül a végső eredménytől. Ezzel az érzéssel felvértezve sokkal kisebb volt a feszültség a dolgozatíró diákokban, jó kedvvel kapcsolódtak be a változatos programsorozatba, és derűsebb arccal böngészték a végén az eredményeket is.

A Zilahon megrendezett országos versenyen négy diákunk vett részt. Mindannyiuknak gratulálunk ehhez a szép sikerhez!

Az országos szakaszon részt vevő diákok és felkészítő tanáraik neve:
  • Kassay Anna (6. osztály) II. díj, felkészítő tanár: Orbán Kinga
  • Kassay Mátyás (7. osztály), különdíjas, 7-8. helyezés, felkészítő tanár: Bota Szidónia
  • Barcsay Zselyke (6. osztály), 8. helyezés, felkészítő tanár: Borbély Hajnalka
  • Márton Krisztina (5. osztály), 14. helyezés, felkészítő tanár: Borbély Hajnalka
2015-04-09