A tudás várának bevétele

2018. május 5-én iskolánk diákjai részt vettek a Jancsó Benedek Történelmi Emlékversenyen. Iskolánkat Dobri Dávid, Topor Eduárd és Nagy Márk VII. osztályos tanulók képviselték, felkészítő tanáruk Szabó Csaba volt.

A vetélkedő két fordulóban zajlott. Az első résznél egy klasszikus történelmi dolgozatot készítettünk Mátyás király trónra lépésének körülményeiről. A másodiknál egy Mátyás- legendát kellett feldolgozni színdarab formájában. Mi a bukovinai Andrásfalváról származó Gond nélkül élünk c. legendát választottuk. Bevezetőként bemutattam az irodalmi műfaj történelmi gyökereit Indiától és Szíriától Magyarországig.

Egyed Ákos akadémikus úr szavaival élve a verseny célja a tudás várának bevétele volt. Nekünk egy bástyát nem sikerült megostromolni, így második helyezettek lettünk.

Szabó Csaba történelemtanár

2019-05-05