Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny erdélyi forduló

Csíszér Emőke a Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny erdélyi fordulójának díjazottja

Közel százan vettek részt a Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny erdélyi fordulóján, melyre március 10-én került sor a Sapientia EMTE Kolozsvári Karán.

A 28. alkalommal megszervezett Herman Ottó verseny a teljes a Kárpát-medencére kiterjedően, Felvidéktől Erdélyig, Vajdaságtól Kárpátaljáig fogja egybe azokat a 7–8. osztályos diákokat, akik hangsúlyosan érdeklődnek a biológia iránt.

A március 10-ei fordulóban legmagasabb pontszámot elért hat tanuló továbbjut a XXVIII. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny döntőjére, amelyre a magyarországi Kisújszálláson kerül sor 2018. június 1–3. között, ráadásul részesei lehetnek a II. Kárpát-medencei Tehetségtábornak is a Balaton-felvidéken.

Iskolánk tanulója, a VIII.C osztályos Csíszér Emőke, II. helyezést ért el a versenyen!

Gratulálunk, Emő! :)

Gáll Ildikó