V. TERMÉSZETISMERETI ÉS TÁJÉKOZÓDÁSI VERSENY

Természetismeret aktívan

A csíkszéki Erdélyi Kárpát Egyesület természetismereti és tájékozódási versenyt szervezett  2018. június 9.-én. A verseny helyszíne ezúttal is Csíksomlyó volt, és a II. Szakrális maratonnal együtt került megszervezésre. A tájékozódási verseny útvonala megközelítőleg 7 km. A verseny természetismereti jellegét az ellenőrző- illetve megfigyelő pontokban látottakból és hallottakból összeállított kérdéssorozat adta, mely a csapatok helyezését is eldöntötte.

Iskolánkból 39 tanuló vett részt a vetélkedőn. Mind eredményesek voltak, mert a friss levegőn, aktívan töltötték a szombatjukat, odafigyelve természetesen a látottakra, hallottakra.

Mivel más iskolákból az idén nagyon kevesen voltak, nem csoda, hogy nagyon eredményesek lettek a diákjaink.

De amúgy is ügyesek lettek volna! :)

Köszönöm a részvételt! Jövőben újra ott leszünk, és reméljük, hogy a régi helyszínen, a Csihányosban lesz megszervezve a verseny!

Gáll Ildikó

2018-06-22