Termésnap
2017

Az elemi tagozat idén is megtartotta az immár hagyományossá vált Termés-napot, október 25-én. Ez az esemény jó alkalom volt arra, hogy újra meggyőződjünk: a kreativitásnak nincs határa, hiszen ismét ötletesebbnél ötletesebb termésbábukat csodálhattunk meg.

Gedeon Ferke: Őszi vers

Hull a levél,
Szelíd napfény mosolyog,
Itt van az ősz:
Tudjátok-e, mit hozott?

Sárga körtét, piros almát,
Friss diót,
Csak úgy hinti, csak úgy szórja a sok jót.

Mit hozott még?
Hát a kedves szüretet,
Szülőt, szilvát, meg
Sok hulló levelet.

Szelíd, szép ősz
Jó hogy jöttél,
Szeretünk. Megköszönjük
Amit hoztál, minekünk.

Örömünkben és ünneplésünkben osztoztak szülők, nagyszülők, vendégek, de a gimnáziumi tagozat tanulói közül is sokan kíváncsiak voltak a „kicsik” munkáira. Az ünnepség nyitányaként az őszi jelmezekbe, maszkokba öltözött kicsik kórusának tagjai őszi dalokat énekeltek, majd vidám zenei kísérettel, a gyerekek önfeledt játékával telt el a késő délután. Köszönet mindenkinek - a gyerekek nevében is - aki hozzájárult az esemény sikeres megszervezéséhez és lebonyolításához.

2017-11-10