Szavalóverseny

Kamaszságok címmel szavalóversenyt szerveztek iskolánk magyartanárai az 5-8. osztályos tanulók számára 2014. november 6-án és 7-én.

A választott vagy ajánlott versek témája változatos volt, hiszen változatos a kamaszok világa is. Barátság, félelem, szerelem, szülőkkel való perlekedés, andalgás, az iskola mibenléte, család, vagy akár „az ember cipeje” is versbe keveredett ezen a két délelőttön a Petőfi Sándor Általános Iskolában. A verset kedvelők és szavalni bátorkodók szép számmal jelentkeztek. A szavak kölcsönvettek voltak, viszont az előadások egyediek. Régi klasszikusok és kortárs szerzők egyaránt megszólaltak a diákok révén: Petőfi Sándor, Arany János, Ady Endre, Jószef Attila, Szabó Lőrinc, Kosztolányi Dezső, Radnóti Miklós, Weöres Sándor, Kányádi Sándor, Pilinszky János versei mellett hallhattunk szövegeket Cseh Katalintól, László Noémitől, Kovács András Ferenctől, Varró Dánieltől is.

A 93 szavalat meghallgatása után a zsűri döntése a következő volt:

5.osztály: I. díj: János Márton, II. díj: Jánó Róbert, III. díj Jancsó Nóra. Dicséret: Farnas Fanni, Kovács Norbert.

6.osztály: I. díj: Barcsay Zselyke, II. díj: Szeles Norbert, III. díj: Péter Gergő. Dicséret: Balázs Sándor Albert, Bartalis Orsolya. Buborék-díj: Pál Tamás

7.osztály: II. díj: Baranai Krisztián, Császár-Pál Zsombor, III. díj: Csibi Renáta. Dicséret: Bogos Dorottya, Bács Andrea.

8.osztály: I. díj: Gergely Katinka, II. Díj: Balázs Simon, III. díj: Salamon Brigitta. Dicséret: Salamon Kinga, Erős Henrietta. Cet-díj: János Tamás

Természetesen nemcsak a díjazottaknak, hanem minden szavalónak gratulálunk abból az alkalomból, hogy elmondták nekünk, hallgatóságnak választott versüket. Álljon itt valamennyi versenyző neve!

5.A osztály: Gădoiu Enikő, Lengyel Norbert, Sinka Noémi.

5.B osztály: Antalka Loránd, Bodor Tímea Blanka, Erdély Janka, Korpos Botond, Kovács Réka, Kovács Anna Dóra, Márton Krisztina, Péterfi Péter, Ravasz Ákos, Varga Márton.

5.C osztály: Laczkó Tímea.

6.A osztály: Baló Noémi, Laczkó Örs, László Tímea, Papp Boglárka, Péli Boglárka, Végső Barbara.

6.B. osztály: Boghian Erika Szilvia, Finta Diána Nóra, Májai Dorottya Gréta, Májai Rebeka Anna, Miklós Ádám, Nagy Dorka, Rajz Enikő, Szabó Zsuzsanna Orsolya.

6.C osztály: Czikó Hanga, Gergely Andrea, László Barbara, Péter Ákos, Talpos Albert, Udvari Boglárka.

7.A osztály: Bálint Előd, Fodor Tímea, Ötvös Enikő, Szabó Andrea, Takács Henrietta, Tóth Tünde, Új Ágnes.

7.B osztály: László Tamás, Rancz Tamás, Szentes Klementina, Zakariás Andrea.

7.C osztály: Antalka Zsolt, Bodor Andrea, Ilyés Dalma, Kerekes Krisztina, Márton Beáta, Nagy Márta, Rafain Kinga, Silló Bíborka, Sugár Katalin Boglárka, Tankó Zsolt, Timár Roland.

8.A osztály: Boga Ákos, Hajdú Szabolcs, Pál Konrád, Ravasz Ede, Sali Tímea.

8.B osztály: Csibi Kinga, Szász Tímea, Zsigmond Áron.

8.C osztály: Ambrus Krisztina, Balázs Simon, Elekes Dalma, Kósa Gabriella, Katalin, Máté Beáta, Nagy Aliz, Okos Zsuzsanna.

2014-11-10