Üzenet a jelenből a múltba

2017. október 6-án az aradi vértanúkra emlékeztünk.

A megemlékezés célja az volt, hogy közelebb hozzuk a gyerekekhez a 48- as forradalom utolsó napjait. Két nyolcadikos diák, Farkas Balázs és Dobri Dávid huszárruhát öltöttek, és a többi diáknak meséltek a nemzetközi helyzetről, az európai szabadságharcok bukásáról, a magyarok sikereiről és a végső veszteségről.

A tábornokok helytállása, halálmegvető bátorsága példaértékű a mai generáció számára is, ez kiderült a kiállításon kihelyezett üzenőfalról is. Nagyon népszerű volt a diákok körében ez a visszajelzési forma, tollat ragadtak, és üzentek az egykori hősöknek.

A huszároknak öltözött diákokat Szabó Csaba tanár úr készítette fel, a kiállítás képanyagát Bota Szilamér tanár úr gyűjtötte és szerkesztette.

2017-10-23