IPICS-APACS honismereti vetélkedő a VII. B osztállyal

Az Iskola másként - hét alatt lehetőségünk adódott, hogy részt vegyünk a Kerekcsere Egyesület által szervezett honismereti vetélkedőn.

A játék során a diákok előzetesen le kellett rajzoljanak egy számukra érdekesnek tűnő Petőfi utcai épületet, kellett gyűjtsenek egy, a régi Csíkszeredával kapcsolatos történetet, és fel kellett kutassák, hogy a feladatlapon szereplő domborművek melyik csíkszeredai épületeken találhatóak meg.

A kutakodás végén a diákok megismerkedtek a Petőfi utcában található régi épületek történetével is.

Eredményhirdetés még nem volt, de nem is lényeg, hisz minden részt vevő diák nyertes: mindenki jól szórakozott a városi kutakodás alatt, sok- sok ismeretet szerzett a régi Csíkszeredával kapcsolatosan, megtanult nyitott(abb) szemmel járni.

Köszönjük a szervezőknek, hogy ezt az értékes versenyt évről évre kitalálják és megszervezik!

Gáll Ildikó, Bota Szidónia

2017-11-24