Beiratkozás az előkészítő osztályokba
2021 - 2022-es tanévre

Tisztelt szülők!

1. Előkészítő osztályok száma: 3 (három)

Az intézmény megnevezése

Az oktatás

nyelve

Előkészítő osztályok

száma

Osztálytanítók

Az oktatás helyszíne

Petőfi Sándor Általános Iskola

Csíkszereda

Magyar

A osztály
Udvari Matild

Aranyalma napközi

B osztály
Szász Katalin

C osztály
Török Mária

2. A gyermekek pszichológiai felmérése  (azokat a gyerekeket mérik fel, akik a 6. életévüket 2021. szeptember 1. és december 31. között töltik be, és nem jártak óvodába, vagy külföldről költöztek haza) március 22. - április 27. közötti időszakban történik a Megyei Pszihopedagógiai Központ munkatársai által.

3. Beiratkozás

Szükséges iratok:

-  irattartó ( doszár)

-  a gyerek keresztlevél másolata

-  a szülők személyazonossági másolata

- az óvoda által kiállított ajánlás (azon gyerekek esetén akik 6. életévüket szeptember 1-je  után töltik be)

I. forduló

a). Beiratkozási program:

• Iratkozni az iskola titkárságán március 29.-április 28., 8:00 - 14:00 óra között
  • 14:00 - 18: 00 óra között előzetes egyeztetés alapján a 0740 476 661-es telefonszámon.

b). Számítógépes elosztás:

• Május 10 – 11.- a körzethez tartozó gyerekek elosztása
    • Május 11 – 18.- a körzeten kívüli gyerekek kerülnek elosztásra
    • Május 19.- azokat a körzethez tartozó tanulókat osztják el, akik más iskoláknál iratkoztak, de oda nem jutottak be

c). Eredményhirdetés : 2021. május 20.

II. forduló

2021. május 21 – június 3. között zajlik

A csíkszeredai Petőfi Sándor Általános iskola körzete a 2021-2022-es tanévre

• BULEVARDUL TIMIŞOAREI-TEMESVÁR SUGÁRUT
  • PIAŢA LIBERTĂŢII - SZABADSÁG TER
  • PIAŢA MAJLÁTH GUSZTÁV KÁROLY TER
  • PIAŢA -1956- TER
  • STRADA BERZEI
  • STR. BĂILOR
  • STRADA BRAŞOVULUI - BRASSOI UT (DE LA STR. BERZEI SPRE GARĂ)
  • STRADA CÎNTARULUI
  • STRADA EROILOR (DE LA STRADA NICOLAE BĂLCESCU PÁNĂ LA STRADA BERZEI)
  • STRADA GAÁL MOZES
  • STRADA GÁL SÁNDOR UTCA
  • STRADA IANCU DE HUNEDOARA - HUNYADI JÁNOS UTCA, DE LA INTERSECȚIA CU STR. LELICENI ȘI PANA LA STR. UNIO
  • STRADA KOSSUTH LAJOS (NUMERE FĂRĂ SOŢ)
  • STRADA KOROSI CSOMA SÁNDOR UTCA
  • STRADA VOROSMARTY MIHÁLY UTCA
  • STRADA RÎNDUNICII
  • STR. SÓLYOM

Bővebb információk az alábbi linken érhetők el
    Beíratkozás az előkészítő osztályokba 2021

Adatok az iskoláról:

Az általános iskolát 1880- ban létesítették, a város légrégibb oktatási intézménye. A 2011-es évben befejeződött az épület és az udvar teljes körű felújítása és így az épület visszanyerte hajdani pompáját külsőleg mint belül is. Teljes cserét hajtottunk végre az épület több rendszerét illetően, így kicserélődtek a fütés, víz és szennyvíz valamint a villamossági hálózatok, a teljes iskolabútorzat cseréje is megtörtént, valamint felújítottuk a tornaterem és az iskolakönyvtár butorzatát is. Az informatika kabinetet elláttuk korszerű számítástehnikai eszközökkel, interaktív táblával, számítógépekkel és projektorokkal.

Az oktatási – nevelési munka jól képzett szakemberek irányításával folyik, diákjaink számos elismervényt és kitüntetést szereztek különböző megyei, országos vagy nemzetközi szintű vetélkedőkön.

Az V.-ik osztályal kezdődően bevezettük a második idegennyelv oktatását, lehetőséget nyújtván diákjainknak arra, hogy a VIII-ik osztály befejezése után alapismeretekkel rendelkezzenek angol és német nyelvekből. Maximimális kihasználásra törekedve az informatika kabinetben választható tantárgyként tanítjuk az informatikai ismereteket, valamint matematika, magyar nyelv és hagyományőrző köröket működtetünk diákjaink számára.

A szülők kérésére beindítottuk az ,, Iskola - iskola után ,, programot, így minden alsó tagozatos diáknak lehetősége adódik arra, hogy a szülők kérésére megfelelő körülmények között, szakemberek felügyelete alatt legyenek, készüljenek a következő napra.

Iskolánk más intézményekkel közösen bekapcsolódott számos helyi, országos vagy akár nemzetközi projekt  lebonyolításába. Ugyanakkor terstvériskolai kapcsolatokat ápolunk a jánoshalmi Hunyadi János, a váci Árpád Fejedelem és a budakeszi Széchenyi István Általános iskolákkal, amelyek kölcsönös látogatásokban, tematikus táborozásokban valósulnak meg .

2021-03-17