Beiratkozás az előkészítő osztályokba
2020 - 2021-es tanévre

Tisztelt szülők!

A koronavírus fertőzés terjedésének megelőzésére való tekintettel iskolánk 2020. április 23-ig zárva van.

Ebben a periódusban az iratkozás online történik  de kérdés esetén kérjük, hogy hívják a 0266-310824–es telefonszámot, naponta 900 -1300 óra között vagy írjanak a petofiiskola1880@gmail.com címre!

Az intézmény megnevezése

Az oktatás

nyelve

Előkészítő osztályok

száma

Osztálytanítók

Az oktatás helyszíne

Petőfi Sándor Általános Iskola

Csíkszereda

Magyar

A osztály
Waczel Enikő - Mária

Aranyalma napközi

B osztály
Pál Teréz

C osztály
Marschal Ildikó

2. A gyermekek pszichológiai felmérése. ( február 25  - március 20 közötti időszakban történik a napközi vagy az iskola pszichológusánál).

3. Nyílt nap az előkészítő osztályoknál:
Március 3-án , 13:00 - 15:00 óra között Petőfi Sándor Általános Iskolában.

4. Beiratkozás

Szükséges iratok :
                      -  Irattartó ( doszár)
                      -  A gyerek keresztlevél másolata
                      -  A szülők személyazonossági másolata
                      -  Oltási  és orvosi igazolás (a családorvostól)

I. forduló

a). Beiratkozási program: Iratkozni az iskola titkárságán  március 4 - március 23., 8:00 - 14:00 óra között

- 14:00 - 18: 00 óra között előzetes programálás alapján a 0740 476 661-es telefonszámon.

b). Számítógépes elosztás:

Március 26 : a körzethez tartozó gyerekek kerülnek elosztásra.

Március 27 - 30 : a körzeten kívüli gyerekek kerülnek elosztásra.

Március 31 : azokat a körzethez tartozó tanulókat osztják el, akik más iskoláknál próbálkoztak, de oda nem kerültek be.

c). Eredményhírdetés: április 1

• Strada Vörösmarty Mihály utca
  • Strada Rândunicii

Adatok az iskoláról:

Az általános iskolát 1880- ban létesítették, a város légrégibb oktatási intézménye. A 2011-es évben befejeződött az épület és az udvar teljes körű felújítása és így az épület visszanyerte hajdani pompáját külsőleg mint belül is. Teljes cserét hajtottunk végre az épület több rendszerét illetően, így kicserélődtek a fütés, víz és szennyvíz valamint a villamossági hálózatok, a teljes iskolabútorzat cseréje is megtörtént, valamint felújítottuk a tornaterem és az iskolakönyvtár butorzatát is. Az informatika kabinetet elláttuk korszerű számítástehnikai eszközökkel, interaktív táblával, számítógépekkel és projektorokkal.

Az oktatási – nevelési munka jól képzett szakemberek irányításával folyik, diákjaink számos elismervényt és kitüntetést szereztek különböző megyei, országos vagy nemzetközi szintű vetélkedőkön.

Az V.-ik osztályal kezdődően bevezettük a második idegennyelv oktatását, lehetőséget nyújtván diákjainknak arra, hogy a VIII-ik osztály befejezése után alapismeretekkel rendelkezzenek angol és német nyelvekből. Maximimális kihasználásra törekedve az informatika kabinetben választható tantárgyként tanítjuk az informatikai ismereteket, valamint matematika, magyar nyelv és hagyományőrző köröket működtetünk diákjaink számára.

A szülők kérésére beindítottuk az ,, Iskola - iskola után ,, programot, így minden alsó tagozatos diáknak lehetősége adódik arra, hogy a szülők kérésére megfelelő körülmények között, szakemberek felügyelete alatt legyenek, készüljenek a következő napra.

Iskolánk más intézményekkel közösen bekapcsolódott számos helyi, országos vagy akár nemzetközi projekt  lebonyolításába. Ugyanakkor terstvériskolai kapcsolatokat ápolunk a jánoshalmi Hunyadi János, a váci Árpád Fejedelem és a budakeszi Széchenyi István Általános iskolákkal, amelyek kölcsönös látogatásokban, tematikus táborozásokban valósulnak meg .

2020-03-03