Beiratkozás az előkészítő osztályokba - 2018

• Strada Venczel József,
  • Strada Vörösmarty Mihály utca

Adatok az iskoláról:

Az általános iskolát 1880- ban létesítették, a város légrégibb oktatási intézménye. A 2011-es évben befejeződött az épület és az udvar teljes körű felújítása és így az épület visszanyerte hajdani pompáját külsőleg mint belül is. Teljes cserét hajtottunk végre az épület több rendszerét illetően, így kicserélődtek a fütés, víz és szennyvíz valamint a villamossági hálózatok, a teljes iskolabútorzat cseréje is megtörtént, valamint felújítottuk a tornaterem és az iskolakönyvtár butorzatát is. Az informatika kabinetet elláttuk korszerű számítástehnikai eszközökkel, interaktív táblával, számítógépekkel és projektorokkal.

Az oktatási – nevelési munka jól képzett szakemberek irányításával folyik, diákjaink számos elismervényt és kitüntetést szereztek különböző megyei, országos vagy nemzetközi szintű vetélkedőkön.

Az V.-ik osztályal kezdődően bevezettük a második idegennyelv oktatását, lehetőséget nyújtván diákjainknak arra, hogy a VIII-ik osztály befejezése után alapismeretekkel rendelkezzenek angol és német nyelvekből. Maximimális kihasználásra törekedve az informatika kabinetben választható tantárgyként tanítjuk az informatikai ismereteket, valamint matematika, magyar nyelv és hagyományőrző köröket működtetünk diákjaink számára.

A szülők kérésére beindítottuk az ,, Iskola - iskola után ,, programot, így minden alsó tagozatos diáknak lehetősége adódik arra, hogy a szülők kérésére megfelelő körülmények között, szakemberek felügyelete alatt legyenek, készüljenek a következő napra.

Iskolánk más intézményekkel közösen bekapcsolódott számos helyi, országos vagy akár nemzetközi projekt  lebonyolításába. Ugyanakkor terstvériskolai kapcsolatokat ápolunk a jánoshalmi Hunyadi János, a váci Árpád Fejedelem és a budakeszi Széchenyi István Általános iskolákkal, amelyek kölcsönös látogatásokban, tematikus táborozásokban valósulnak meg .

Az előkészítő osztályokban folyó oktatás helyszínei ( Aranyalma Napközi )

2018-01-29