Beíratkozás az előkészítő osztályokba - 2017


Az intézmény megnevezése

Az oktatás 

nyelve

Előkészítő osztályok 

száma

Osztálytanítók

Az oktatás helyszíne

Petőfi Sándor Általános Iskola 

Csíkszereda

Magyar

3

A osztály

Laczkó Kinga

Aranyalma napközi

B osztály

Kristó Irénke

C osztály

Szüszer-Nagy Mónika


Bejutott tanulók névsora
  • ADORJÁNI ZSOLT
  • ALMASANU-SPACIU MAYA
  • ANDRÁS MERCÉDESZ
  • ANTAL BENCE
  • ANTAL TÍMEA
  • ANTAL MAJA BORBÁLA
  • ANTAL NÓRA
  • BAJKÓ MIKLÓS
  • BALA ÁRON
  • BĂLAN MOLNÁR ESZTER
  • BALOG ZALÁN LEHEL
  • BARTHA LARA
  • BECZE BORÓKA
  • BERTOTI KATA
  • BIRTA HANNA
  • BODOR NÓRA MÁRIA
  • BOTH ANNA
  • BOTH ESZTER
  • CSISZÉR ÁRPÁD
  • DÁNÉL BENCE
  • DOMOKOS GERGELY
  • ERŐS ALPÁR
  • FERENCZ MÁRTON
  • FERENCZ SOMA
  • FORRÓ ZSOMBOR ÖRS
  • GÁBOR TAMÁS
  • GÁL ÁRON
  • GERGELY MAGOR LAJOS
  • HABA MEGYASZAI MÁTÉ
  • HÄFLIGER ÁDÁM
  • IACOB TIBOR
  • INCZE NAGY BENEDEK
  • KARÁCSONY ATTILA
  • KARÁCSONY MÁRK DÁVID
  • KECSETI LAURA IVONN
  • KISS BALÁZS
  • KOKA SÁRA KRISZTINA
  • KOLUMBÁN BÁLINT HUNOR
  • KORODI BENCE
  • KORPOS RÉKA
  • KOSZTÁNDI KATINKA
  • KÖVÁRI ANITA
  • LACZKÓ CSENGE
  • LAKATOS EMMA
  • LÁSZLÓ ANDREA
  • LASZLÓ SZEPESI ÁBEL
  • LÉTAI MAGOR
  • LŐRINCZ RÉKA
  • LŐRINCZ DÓRA
  • LUKA MÁTÉ LÁSZLÓ
  • MÁRK CSUCSI BENCE
  • MARQUES KENDRA
  • MÁTHÉ RÉKA
  • MIHÁLY LILLA
  • MIKK TAMÁS
  • MIKLÓS NÁNDOR
  • MIKLÓS HANNA
  • MOLNÁR ZSOMBOR
  • MUNTEANU DAVID
  • NAGY TÍMEA
  • OLTEAN ZSUZSANNA
  • ÖTVÖS LÓRÁND
  • PÉLI TÍMEA
  • PETRES CSONGOR
  • PORGA ZÉTÉNY
  • PUSKÁS-BENKES LILLA
  • RUCUJ KRISTÓF BENEDEK
  • SILLÓ MÁTYÁS
  • SIMON BALÁZS
  • SOLTI SZILVESZTER
  • ŞTIRBU VIVIEN
  • SZÁSZ ÁBEL
  • SZOPOS BENCE
  • TAMÁS KACSO ANNA
  • TOMPOS MATHE ZALÁN ALPÁR
  • TULIT HELÉN SAROLTA
  • UDVARI BARBARA
  • VÉCSEY ZSELYKE
  • VITOS RITA
  • VITOS EDE

Adatok az iskoláról:

Az általános iskolát 1880- ban létesítették, a város légrégibb oktatási intézménye. A 2011-es évben befejeződött az épület és az udvar teljes körű felújítása és így az épület visszanyerte hajdani pompáját külsőleg mint belül is. Teljes cserét hajtottunk végre az épület több rendszerét illetően, így kicserélődtek a fütés, víz és szennyvíz valamint a villamossági hálózatok, a teljes iskolabútorzat cseréje is megtörtént, valamint felújítottuk a tornaterem és az iskolakönyvtár butorzatát is. Az informatika kabinetet elláttuk korszerű számítástehnikai eszközökkel, interaktív táblával, számítógépekkel és projektorokkal.

Az oktatási – nevelési munka jól képzett szakemberek irányításával folyik, diákjaink számos elismervényt és kitüntetést szereztek különböző megyei, országos vagy nemzetközi szintű vetélkedőkön.

Az V.-ik osztályal kezdődően bevezettük a második idegennyelv oktatását, lehetőséget nyújtván diákjainknak arra, hogy a VIII-ik osztály befejezése után alapismeretekkel rendelkezzenek angol és német nyelvekből. Maximimális kihasználásra törekedve az informatika kabinetben választható tantárgyként tanítjuk az informatikai ismereteket, valamint matematika, magyar nyelv és hagyományőrző köröket működtetünk diákjaink számára.

A szülők kérésére beindítottuk az ,, Iskola - iskola után ,, programot, így minden alsó tagozatos diáknak lehetősége adódik arra, hogy a szülők kérésére megfelelő körülmények között, szakemberek felügyelete alatt legyenek, készüljenek a következő napra.

Iskolánk más intézményekkel közösen bekapcsolódott számos helyi, országos vagy akár nemzetközi projekt  lebonyolításába. Ugyanakkor terstvériskolai kapcsolatokat ápolunk a jánoshalmi Hunyadi János, a váci Árpád Fejedelem és a budakeszi Széchenyi István Általános iskolákkal, amelyek kölcsönös látogatásokban, tematikus táborozásokban valósulnak meg .

Az előkészítő osztályokban folyó oktatás helyszínei ( Aranyalma Napközi )

Beíratkozás az előkészítő osztályba
2017-03-22