Beíratkozás az előkészítő osztályokba - 2016

2016. február 29-én kezdődik a beíratkozás az előkészítő osztályokba.

Az intézmény megnevezése

Az oktatás

nyelve

Előkészítő osztályok

száma

Osztálytanítók

Az oktatás helyszíne

Petőfi Sándor Általános Iskola

Csíkszereda

Magyar

A osztály

Udvari Matild

Aranyalma napközi

B osztály

Szász Katalin

C osztály

Török Mária

1. A gyermekek pszichológiai felmérése. (február 23 - március 16 közötti időszakban)

•  napközi pszichológusánál történik.
  •  Kérés alapján az iskola tanácsadója is elvégzi a felmérést programálás alapján, Kiss Erika: 0745496191

2.  Nyílt nap az előkészítő osztályoknál:

• Március 3.-án 13:30 -15:00 óra között az Aranyalma Napköziben, ahol az előkészítő osztályok működnek.

3. Beiratkozás:

a). Beiratkozási program: Típuskérések kitöltése az iskola titkárságán febr. 29- márc. 18., 8:00 - 14:00 óra között

• 14:30-20:00 óra között előzetes programálás alapján a 0740 476 661-es telefonszámon.
  • Szombaton 8:00 - 13:00 óra között programálás alapján a fenti telefonszámon.

b). Számítógépes elosztás:

• Március 21 : a körzethez tartozó gyerekeket osztja el a gép.
  • Március 22. - 24.  : a körzeten kívüli gyerekek kerülnek elosztásra.
  • Március 30. - április 8.: azokat a körzethez tartozó tanulókat osztják el, akik más iskoláknál próbálkoztak, de oda nem kerültek be.

c). Ha van olyan tanuló, aki valamilyen okból nem került elosztásra, azt egy újabb kérés alapján osztják el az üresen maradt helyek valamelyikére.

d). Szükséges iratok:

• Irattartó ( doszár)
  • A gyerek keresztlevél másolata
  • A szülők személyazonossági másolata
  • Oltási igazolás (a családorvostól)

Az iskola beiratkozási körzete:

Utca neve :

• KOROSI COSMA SANDOR
  • PATINOARULUI

Adatok az iskoláról:

Az általános iskolát 1880- ban létesítették, a város légrégibb oktatási intézménye. A 2011-es évben befejeződött az épület és az udvar teljes körű felújítása és így az épület visszanyerte hajdani pompáját külsőleg mint belül is. Teljes cserét hajtottunk végre az épület több rendszerét illetően, így kicserélődtek a fütés, víz és szennyvíz valamint a villamossági hálózatok, a teljes iskolabútorzat cseréje is megtörtént, valamint felújítottuk a tornaterem és az iskolakönyvtár butorzatát is. Az informatika kabinetet elláttuk korszerű számítástehnikai eszközökkel, interaktív táblával, számítógépekkel és projektorokkal.

Az oktatási – nevelési munka jól képzett szakemberek irányításával folyik, diákjaink számos elismervényt és kitüntetést szereztek különböző megyei, országos vagy nemzetközi szintű vetélkedőkön.

Az V.-ik osztályal kezdődően bevezettük a második idegennyelv oktatását, lehetőséget nyújtván diákjainknak arra, hogy a VIII-ik osztály befejezése után alapismeretekkel rendelkezzenek angol és német nyelvekből. Maximimális kihasználásra törekedve az informatika kabinetben választható tantárgyként tanítjuk az informatikai ismereteket, valamint matematika, magyar nyelv és hagyományőrző köröket működtetünk diákjaink számára.

A szülők kérésére beindítottuk az ,, Iskola - iskola után ,, programot, így minden alsó tagozatos diáknak lehetősége adódik arra, hogy a szülők kérésére megfelelő körülmények között, szakemberek felügyelete alatt legyenek, készüljenek a következő napra.

Iskolánk más intézményekkel közösen bekapcsolódott számos helyi, országos vagy akár nemzetközi projekt  lebonyolításába. Ugyanakkor terstvériskolai kapcsolatokat ápolunk a jánoshalmi Hunyadi János, a váci Árpád Fejedelem és a budakeszi Széchenyi István Általános iskolákkal, amelyek kölcsönös látogatásokban, tematikus táborozásokban valósulnak meg .

Az előkészítő osztályokban folyó oktatás helyszínei ( Aranyalma Napközi )

{$elokeszito_beiratkozas_2016}
2016-02-22