Adni jó - Cipősdoboz akció a Petőfi Sándor Általános iskolában

Petőfi Sándor Általános Iskola már másodszor szervezte meg a karácsonyi cipősdoboz akcióját.

A gyermekek,szüleik és a tanárok lelkesedése nem ismert határokat, hiszen több mint 300 cipősdoboz gyűlt össze. Az iskola a csomagok jelentős részét a lujzikalagori és a dumbraveni csángó magyar gyermekeknek szánták. December 16-án reggel Gábor Zsuzsa, Molnár Zoltán, Pál Kinga és Péter Csaba tanárok, valamint négy diák Sali Anita, Gergely Katinka, Mihály Beáta és Péter Ákos egy kisbusznyi csomaggal megrakodva útnak indultak. A jóval száz feletti csomagok egy részét a lujzikalagori iskolában, más részét a dumbravéni iskolába hagyták. Mindkét helyen a meglepetés ajándék az volt, hogy énekeltek és verset mondtak egymásnak, aztán rajzoltak, beszélgettek. Az itthon maradt csomagok is gazdára leltek, sok mosolyt csalva az iskolánk gyermekeinek arcára.

Köszönjük az iskola tanulóinak, szüleiknek és tanárainak a lelkes hozzáállást!!!!!

2014-12-23