XXVI. Bolyai János Emlékverseny
Csíkszereda – 2018.12.08

Iskolánk az idén megszervezte a 26. Bolyai János Emlékversenyt, amelyen 119 tanuló és 35 tanár vett részt Besztercéről, Kovásznáról, Sepsiszentgyörgyről, Marosvásárhelyről, Kolozsvárról és Hargita megyei iskolákból.

Ez alkalommal is Dr. Oláh-Gál Róbert egyetemi tanár levezette az iskolák 9 csapatának vetélkedőjét Bolyai János életéről és munkásságáról, majd „Bolyai János és Szász Károly” címmel előadást tartott. Ebben az évben a versenyfeladatokat Molnár Klára, (V. osztály, VII. 1., 2. és VIII. 4. feladat) Dénes Margit (VIII. 2. és 3. feladat) és Simon József (VI., VII. 3., 4. és VIII.1. feladat) petőfis tanárok állították össze.

 

            A csapatok elméleti vetélkedőjének győztesei a következők:
I. díj: Tivai Nagy Imre Szakközépiskola                                              Csíkszentmárton;
II. díj: Sövér Elek Általános Iskola                                                       Gyergyóalfalu;
III. díj: Petőfi Sándor Általános Iskola                                                 Csíkszereda.

Az egyéni feladatmegoldó versenyen a következő tanulókat díjaztuk:

 

V. osztály
I. díj: László Csongor                           József Attila Általános Iskola              Csíkszereda
II. díj: Bodor Mátyás                            Petőfi Sándor Általános Iskola             Csíkszereda
III. díj: Bogdan Cristian                        Liviu Rebreanu Általános Iskola         Csíkszereda

Dicséret:
Gaál Tamás                                          József Attila Általános Iskola               Csíkszereda
Garda-Mátyás Hanna                           Petőfi Sándor Általános Iskola             Csíkszereda
Roșu David                                          Octavian Goga Nemzeti Kollégium      Csíkszereda
Szántó Ábel                                         Báthory István Elméleti Líceum            Kolozsvár
Nagy Bálint                                          József Attila Általános Iskola                Csíkszereda
Bálint Szilárd                                       Petőfi Sándor Általános Iskola               Csíkszereda
Domokos Anna-Mária                         Kádár Márton Általános Iskola              Mezőpanit
Laczkó Dorottya                                  Petőfi Sándor Általános Iskola               Csíkszereda
Keresztes Kincső                                 Nagy Imre Általános Iskola                    Csíkszereda
Fülöp Ábel                                           Dr. Bernády György Általános I.            Marosvásárhely

 

VI. osztály
I. díj: Bartha-Zágoni Csongor             Bolyai Farkas Elméleti Líceum             Marosvásárhely
II. díj: Antal Hunor                              Kiss Ferenc Általános Iskola                Csíkmadaras
III. díj: Bota Ákos                                Petőfi Sándor Általános Iskola             Csíkszereda

Dicséret:
Gábor Tamás                                       Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium      Csíkszereda
Bencze Mátyás                                    Tamási Áron Gimnázium                                  Székelyudvarhely
Bugeac Alexandru                               Liviu Rebreanu Általános Iskola                       Csíkszereda
Botos Anita                                          Tivai Nagy Imre Szakközépiskola                    Csíkszentmárton
Țepuc Tünde                                        Petőfi Sándor Általános Iskola                          Csíkszereda
Markovics Gergő                                 Bolyai Farkas Elméleti Líceum                         Marosvásárhely
Raichici Emilia                                    Liviu Rebreanu Általános Iskola                       Csíkszereda

 

VII. osztály
I. díj: Bőjte Sámuel                              Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium      Csíkszereda
II. díj: Tölgyesi Karola                        Váradi József Általános Iskola                          Sepsiszentgyörgy
II. díj: Simon László                            Európa Gimnázium                                            Marosvásárhely
III. díj:Benedek Márton                       Nagy István Művészeti Középiskola                 Csíkszereda

Dicséret:
Páll Ákos                                             Nagy Imre Általános Iskola                             Csíkszereda
Izsák Adél                                           Nagy Imre Általános Iskola                             Csíkszereda
Voinea Alexandru                               Liviu Rebreanu Általános Iskola                     Csíkszereda
Faur Blanka                                         Nagy Imre Általános Iskola                             Csíkszereda
Hideg Márk                                         Báthory István Elméleti Líceum                      Kolozsvár

 

VIII. osztály
I. díj: Bartha-Zágoni Bernadett            Bolyai Farkas Gimnázium                          Marosvásárhely
II. díj: Vajda Péter                                Európa Gimnázium                                     Marosvásárhely
III. díj: Coja Ionuț                                     Liviu Rebreanu Általános Iskola                Csíkszereda

Dicséret:
Lacz Kinga                                          Petőfi Sándor Általános Iskola                         Csíkszereda
Fekete Tamara                                     Nagy István Művészeti Középiskola                Csíkszereda
Fazakas Barbara                                  Kőrösi Csoma Sándor Líceum                          Kovászna
Tecă Cristian                                        Liviu Rebreanu Általános Iskola                      Csíkszereda
Orbán Klára                                         Kőrösi Csoma Sándor Líceum                          Kovászna
Puskás-Benkes Péter                            Petőfi Sándor Általános Iskola                         Csíkszereda

 

A Szervezőbizottság:

Molnár Klára              Simon József                                        Dénes Margit              Lázár Réka

2018-12-14