Petőfi-napok 2016

Változatos tevékenységek tették színessé a március 13 és 15 között tartott iskolanapokat. A tanulók kedvükre válogathattak a szórakoztató vagy versenyprogramokból melyeknek témái Nemzeti Ünnepünkhöz kapcsolódtak.

„Nyitnikék” szavalóverseny I. és IV. osztályosoknak

I. osztály
  1. díj: Jánó Andrea I. C. osztály
  2. díj: Kósa Ágnes I. C. osztály
  3. díj: Schutzer Noémi I. B. osztály

  Dicséret: Vrenceán Nóra I. A. osztály

II. osztály
  1. díj: Nagy Alpár II. B. osztály
  2. díj: Varga Mátyás Hanna II. A. osztály
  3. díj: Barcsai Gyopár II. B. osztály

 Dicséret:  Kenyeres Mátyás II. A. osztály

III. osztály
  1. díj: Bakcsi Réka III. C. osztály
  2. díj: Kecseti Márk III. A. osztály
  3. díj: György Réka III. B. osztály

  Dicséret:  Kovács Orsolya III. B. osztály

IV. osztály
  1. díj: Herța Noémi IV. B. osztály
  2. díj: Ferencz Emőke IV. C. osztály
  3. díj: Gergely Attila IV. C. osztály

  Dicséret: Vezsenyi Huba IV. B. osztály

Népdalverseny Előkészítő osztály – IV. osztályok

Előkészítő osztály
  1. díj: Sîncă Emilia E. A. osztály
  2. díj: Solymosi Zsófia E. A. osztály
  3. díj: Magyari Dávid E. A.  osztály

Dicséret: Tankó Nóra E. C. osztály
              Csibi Tamara E. C. osztály

I. osztály
  1. díj: Tamás Balázs I. C. osztály
  2. díj: Beján Orsolya I. A. osztály
  3. díj: Aguillon Duceny Orsolya Juana I. A. osztály

 Dicséret: Bajkó Brigitta I. A. osztály
               Vezsenyi Zselyke I. B. osztály

II. osztály
  1. díj: Székely Kinga II. C. osztály
  2. díj: Borbély Blanka II. B. osztály
  3. díj: Táncos Áron II. C. osztály

 Dicséret:  Kassay Hajnalka II. A. osztály
                Péter Ágnes II. B. osztály

III. osztály
  1. díj: Szőcs Botond III. B. osztály
  2. díj: Bakos Mihály Zselyke III. C. osztály
  3. díj: Pál Andrea III. B. osztály

  Dicséret:  Almășanu Spaciu Sára III. A. osztály

IV. osztály
  1. díj: Hátsek Katalin IV. B. osztály
  2. díj: Orbán Norbert IV. A. osztály
  3. díj: Silló Dóra IV. C. osztály

  Dicséret: Waczel Ágnes IV. B. osztály

A kézműves műhelyekben szorgoskodó Előkészítő és I. – IV. osztályosok munkái, tavaszias ünneplőbe öltöztették az iskolánk folyósóit.

Általános műveltségi vetélkedő

A 2016-os Petőfi napok alkalmából március 14-én, hétfőn 9 órától Általános műveltségi vetélkedőt tartottunk, amire meghívtuk a város általános iskoláinak egy-egy csapatát. Négy csapat tisztelt meg jelenlétével a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, a József Attila Általános Iskola, a Nagy Imre Általános Iskola és a Petőfi Sándor Általános Iskola képviseletében.
A verseny több témakört ölelt fel a tudományok, irodalom, idegennyelvi kommunikáció, sport, művészetek, tudománytörténet témaköreiből és nagyon jó hangulatban zajlott.

Eredmények:
  1. helyezett a Csoki csapat, Petőfi Sándor Általános Iskola
  2. helyezett a Münk csapat, József Attila Általános Iskola
  3. helyezett a NEM csapat, Nagy Imre Általános Iskola

dicséretet kapott a Mókuskák csapat, Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium

 

Fordítói verseny

V. Osztály

I. Petőfi Sándor Általános Iskola

II. Nagy István Művészeti Líceum

III. Nagy Imre Általános Iskola

Dicséret: József Attila Általános Iskola

Dicséret: Segítő Mária Teológiai Líceum

VI. Osztály

I. Petőfi Sándor Általános Iskola

II. József Attila Általános Iskola

III. Nagy István Művészeti Líceum

Dicséret: Nagy Imre Általános Iskola

Dicséret: Segítő Mária Teológiai Líceum

VII. Osztály

I. Nagy István Művészeti Líceum

II. Nagy Imre Általános Iskola

III. Petőfi Sándor Általános Iskola

Dicséret: József Attila Általános Iskola

Dicséret: Segítő Mária Teológiai Líceum

VIII. Osztály

I. Nagy Imre Általános Iskola

II. Petőfi Sándor Általános Iskola

III. Nagy István Művészeti Líceum

 

Történelmi vetélkedő

Székelyek ’48-ban
  1. Nagy Beatrix, László Barbara, Bartha Szilárda (Forradalmárok)
  2. Barabás Anna Gabriella, Czikó Hanga, Csiszér Kinga (Honvédtörténészek)
  3. Végső Barbara, Péli Boglárka, Papp Boglárka (Stilinszki)

 

Asztalitenisz

Lányok
  1. Gergely Kriszta VI. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola
  2. Kajcsa Brigitta V. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola
V. – VI. osztály
  1. Bege Péter V. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola
  2. Gidró Tamás VI. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola
  3. Rusu Botond VI. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola
  4. Török János V. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola
VII. – VIII. osztály
  1. Máté Zsolt VIII. osztály Nagy Imre Általános Iskola
  2. Szabó Ádám VIII. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola
  3. Péter István VIII. osztály Nagy Imre Általános Iskola
  4. Sztráti Endre VII. osztály Petőfi Sándor Általános Iskola

„Petőfi Kupa” focibajnokság

III. – IV. osztály Résztvevő csapatok
  1. Colegiul Național „Octavian Goga”
  2. Nagy Imre Általános Iskola
  3. Nagy István Művészeti Liceum
  4. Petőfi Sándor Általános Iskola
  5. Școala Gimnazială “Liviu Rebreanu”
  6. Xántus János Általános Iskola
Petőfi Sándor Általános Iskola csapata:
  1. Török Láday Dávid
  2. Tamás Bence
  3. Vaslabán Hunor
  4. Török Láday Hunor
  5. Tódi Ádám
  6. Ferenc Hunor
  7. Kristó Előd
  8. Balázs Vince
  9. Török Láday Gergő
Eredmények:
  1. Colegiul Național „Octavian Goga”
  2. Petőfi Sándor Általános Iskola
  3. Nagy István Általános Iskola
V. – VIII. osztályok
  1. Colegiul Național „Octavian Goga”
  2. Nagy Imre Általános Iskola
  3. Nagy István Művészeti Liceum
  4. Petőfi Sándor Általános Iskola 1
  5. Petőfi Sándor Általános Iskola 2
  6. Xántus János Általános Iskola
Petőfi Sándor Általános Iskola 1 csapata:
  1. Karácsony Márk
  2. Bálint Előd
  3. Curkó Eduárd
  4. Esztolyka Botond
  5. Gyenge Szilárd
  6. Péter Gergő
  7. Szondi Botond
  8. Tamás Ákos
  9. Kovács Botond
Petőfi Sándor Általános Iskola 1 csapata:
  1. Gidró Tamás
  2. János Ákos
  3. Kovács Norbert
  4. Ravasz Ákos
  5. Silló Dávid
  6. Varga Márton
  7. Demeter Örs
Helyezés:
  1. Petőfi Sándor Általános Iskola 1
  2. Colegiul Național „Octavian Goga”
  3. Xántus János Általános Iskola
  4. Petőfi Sándor Általános Iskola 2

Sakkverseny – I. – VIII. osztályok

65 résztvevő volt a meghívottakkal együtt.

Szervezők: Szebeni Pál és Simon József

I. – IV.  osztály: fiúk
  1. Benedek Márton I. Nagy István Művészeti Líceum
  2. Lukács Sándor II. Nagy István Művészeti Líceum
  3. Csomós Dávid III. Nagy István Művészeti Líceum
  4. Elekes András dicséret Nagy István Művészeti Líceum
  5. Balázs Szabolcs dicséret Nagy István Művészeti Líceum
I. – IV.  osztály: lányok
  1. Incze Noémi I.
  2. Tankó Eszter II.
  3. Forró Ágnes-Boróka III
  4. Benedek Márta dicséret
  5. Balázs-Bécsi Júlia dicséret
V. – VIII.  osztály:
  1. Bilibók Arnold József Attila Általános Iskola
  2. György Viktor Petőfi Sándor Általános Iskola
  3. Bege Csaba Petőfi Sándor Általános Iskola
  4. Filipszki Tamás dicséret Nagy Imre Általános Iskola
  5. Császár-Pál Zsombor Petőfi Sándor Általános Iskola
2016-03-14